נְגִישׁוּת
משלוח מהירדמי משלוח חינם מ 490 שחמשלוח עם עלות 0זמן אספקה 2 עד 5 ימי עסקים
משלוח מהירדמי משלוח חינם מ 490 שחמשלוח עם עלות 0זמן אספקה 2 עד 5 ימי עסקים
משלוח מהירדמי משלוח חינם מ 490 שחמשלוח עם עלות 0זמן אספקה 2 עד 5 ימי עסקים
משלוח מהירדמי משלוח חינם מ 490 שחמשלוח עם עלות 0זמן אספקה 2 עד 5 ימי עסקים
משלוח מהירדמי משלוח חינם מ 490 שחמשלוח עם עלות 0זמן אספקה 2 עד 5 ימי עסקים

קורס טיפול נכון בקשמיר – טיפול בסוודרים היוקרתיים שלכם

אם אתם תדעו לטפל כראוי בבגדי הקשמיר שלכם – זו השקעה משתלמת.

קשמיר – הרולס רויס ​​של הצמר

צמר קשמיר עשוי מתחתית רכה במיוחד של סיבי עיזי קשמיר. עיזי קשמיר היו במקור מאזור קשמיר בצפון הודו והצמר שהם מייצרים הופך אותו לאחד מאריגי הטקסטיל היקרים בעולם. לעזים יש פרווה חמה במיוחד. למרות שבבית הגידול הטבעי שלהם קר מאוד, יש להם מעט מאוד שומן תת עורי. לפיכך, צמר קשמיר חם פי ארבעה מסוגי צמר אחרים.

כיום רוב צמר הקשמיר מגיע ממונגוליה וסין, אך אנו עדיין מכנים אותו צמר קשמיר. את הצמר ניתן להכין רק מפרוות החורף, ומכיוון שהעזים משילות את פרוות החורף רק פעם בשנה, צמר קשמיר הוא נדיר מאוד.

כיצד אוכל לדעת האם הקשמיר הוא באיכות גבוהה או נמוכה?

עם ביקוש מוגבר מגיע היצע גדול יותר, אך אנא שימו לב לאיכות הבגד לפני רכישתו. לא ניתן לבדוק את איכות הבגדים המיוצרים מקשמיר מסורתי, מאחר וניתן לשלב את הצמר עם סיבים אחרים או ששכבת המעיל אינה מופרדת משאר המעיל.

פרטים אלה יכולים לספר לכם על האיכות:

רכות – קשמיר באיכות גבוהה אף פעם לא מגרד.

גליל קשמיר עדין יותר מבריק ומייצר פחות פילינג.

אורך סיבים: קשמיר דק אורך הסיבים שלו לפחות 36 מ”מ או 40 מ”מ לכל היותר. בפשטות אפשר לומר שבגדי קשמיר העשויים קשמיר הסיבים הקצרים ימשכו יותר מוך.

כמות החוטים שנשזרו כדי לייצר את החוט חוטים רבים הופכים את החוט לחם יותר ועמיד יותר.

קשמיר באיכות נמוכה:

ייצור יותר פילינג (סיבי בגד קטנים עגולים “גולגולים”)

נקרע ביתר קלות.

אינו חמים ונעים כמו קשמיר איכותי ומשובח.

בעולם האופנה, נדיר למצוא מתאם בין האיכות לתג המחיר. אך כשמדובר בקשמיר, האיכות באה לידי ביטוי לרוב במחיר. זול מדי פירושו שאי אפשר לצפות ליותר מדי.

כיצד לשטוף ולטפל בקשמיר

השקעתם בבגד קשמיר ולבשתם אותו. ועכשיו מה? הטיפול בבגדי הקשמיר שלכם הוא למעשה קל ממה שאתה חושבים.

באיזו תדירות עלי לשטוף קשמיר?

העיזים בקושי שוטפות את עצמן, אך עם זאת הן שומרות על פרוותם נקייה. אחת היתרונות הרבים של צמר היא שזה קצת ניקוי עצמי. תלו את הבגדים בחוץ לאוויר, רצוי ללילה, אחרי שלבשתם אותם. כאשר בגד מלוכלך או שהתחיל להריח מוזר, אתם יודעים שהגיע הזמן לשטוף אותו. אבל רק אז!

ניקוי יבש? לֹא!

בגדי קשמיר רבים מתויגים כניקוי יבש בלבד – ואם הם מוכתמים בכבדות – ניקוי יבש הוא המקום אליו עליכם לפנות. הטיפול בהסרת כתמים המשמש את בניקוי יבש יעיל יותר ממה שתוכל להשיג בבית. אבל ניקוי יבש קבוע גורם לקרע בבגדים (ובסביבה, לא לשכוח!), אז נסו לכבס בבית כמה שיותר.

שטיפת מכשירים בקשמיר – כן!

אם יש לכם מכונת כביסה מודרנית עליה להיות מאובזרת בתוכנית לצמר, או בתכנית שטיפה ידנית. מדובר בתוכניות עדינות במיוחד שנועדו להידמות לשטיפת ביד. במילים אחרות: הבגד לא יתכווץ בזמן שהוא רטוב (השילוב של חום ותנועה הוא שגורם לכל צמר להתכווץ) ולא תהייה תחלופה בין מים חמים לקרים (גורם לצמר להתכווץ).

יש לשטוף תמיד במכונה באמצעות תוכנית הצמר, ולעולם לא בטמפרטורות מעל 30 מעלות צלזיוס. בחרו מחזור סיבוב של 800 סל”ד או פחות כדי להסיר מים.

האם אין לכבס ביד בגד כזה?

תווית הטיפוח שעל בגדים רבים תנחה אתכם לשטוף ביד. ובטח, כשיש לכם בגד עדין מאוד, שטיפה ידנית היא האופציה הבטוחה ביותר עבורכם. החיסרון הוא שכשאתם שוטפים ידנית לעתים רחוקות ישטפו גם כל שאריות חומר הניקוי.

אדים במקום לגהץ

סוודר קשמיר שזה עתה נשטף עשוי להיות מעט … מעוות. תוכלו להחזיר את צורתו בקלות על ידי אידוי בעזרת מגהץ קיטור. אתם יכולים לגהץ בקיטור בגדי קשמיר באותו אופן שאתם מגהצים את בגדיכם האחרים; הקיטור אינו מזיק. אתם יכולים גם להשתמש במגהץ רגיל, אך רק במצב חום הנמוך ביותר ולעולם לא ללחוץ על המגהץ ישירות על הבד. השתמשו במטלית בין הברזל לסוודר הקשמיר כדי להגן על הסיבים.

מגהץ קיטור יגרום לבגד לחזור לצורתו המקורית ולברק המקורי שלו, בצורה עדינה ונטולת סיכון.

לקפל, לא לתלות

בין השימושים תמיד עליכם לאחסן את בגדי הקשמיר שלכם מקופלים במגירה. תלייתם על קולב תגרום לקרע ותגרום להם לאבד צורה בטרם עת.

 

הגנו על קשמיר מפני עש וחרקים

כמו כל קשמיר צמר אחר יכול למשוך מזיקים כמו עש. הפכו את הארון שלכם לנעים על ידי:

* אחסון כל בגד בשקית כותנה – הגנה ממזיקים.

* יש לרסס את הבגדים בשמן עץ ארז או לאחסן אותם עם כדורים או טבעות מעץ הארז.

מזיקי בגדים כעש ועוד, שונאים את הריח החד של הארז. לכן אם אתם משתמשים בעץ ארז, דאגו לגרד אותו אחת לתקופה כדי לשמור עליו ושימשיך להפיץ את הריח.

* שוטפים את הבגדים השחוקים באופן קבוע. קשמיר מלוכלך ומסריח יותר מושך מזיקים יותר מאשר קשמיר נקי.

מוציאים מוך ו”גולגולים”(כדורי סיבי בד קטנטנים שנוצרים חיצונית בבגד במשך הזמן).

בסופו של דבר כל הקשמיר מייצר גולגולים. במיוחד באזורים שבהם יש הרבה חיכוכים. ככל שהאיכות טובה יותר, כך הם יהיו פחותים. טפלו בקשמיר שלכם בעזרת מכונת גילוח הבד שלנו Pilo , היא תסיר בעדינות את הסיבים העגולים המיותרים ואת המוך. התחילו בתנועות עדינות והגדילו את הלחץ בהדרגה, אך לעולם אל תלחצו חזק מידי!  והקשמיר שלכם שוב כמו חדש.

הסירו שיער ואבק

סוודרים צמריים הם כמו מגנטים לשיער ואבק. תנו לסוודר שלכם ריענון וניקוי מהיר. שיער חיות מחמד מוסר בקלות בעזרת מברשת המוך – מברשת קטנה שתופסת את השערות בגלגול אחד, בניגוד לגליל מוך עם סרט דביק. מברשת המוך שלנו אינה משאירה שאריות דבק על בגדיכם (מה שגורם להם למשוך עוד יותר שיער). וכמובן, ניתן להשתמש במברשת המוך שוב ושוב ללא צורך בהחלפת סרטי דבק וכדומה.

 

אתר זה משתמש בcookies. על ידי שימוש באתר שלנו, אתה מסכים למדיניות הפרטיות שלנו ולשימוש בcookies במכשיר שלך לצורך הערכת השימוש שלך. לסגור את גוש העוגיות