נְגִישׁוּת
משלוח מהירדמי משלוח חינם מ 490 שחמשלוח עם עלות 0זמן אספקה 2 עד 5 ימי עסקים
משלוח מהירדמי משלוח חינם מ 490 שחמשלוח עם עלות 0זמן אספקה 2 עד 5 ימי עסקים
משלוח מהירדמי משלוח חינם מ 490 שחמשלוח עם עלות 0זמן אספקה 2 עד 5 ימי עסקים
משלוח מהירדמי משלוח חינם מ 490 שחמשלוח עם עלות 0זמן אספקה 2 עד 5 ימי עסקים
משלוח מהירדמי משלוח חינם מ 490 שחמשלוח עם עלות 0זמן אספקה 2 עד 5 ימי עסקים

לכבס בצורה נכונה: המדריך השלם לכביסה בצורה נכונה

כשאינכם יכולים להימנע מלכבס יותר, המפתח הוא לשטוף נכון.

והטמפרטורה הנכונים, וכך להתייחס לבדי הטקסטיל כמו שמגיע להם, מאחר וכביסה בצורה לא נכונה היא אחת הסיבות הגדולות ביותר לכך שבגדים מאבדים את יופיים.

שלב 1: מיון צבעים כהלכה – חובה למנוע מבגדים ולבנים בהירים להפוך לאפורים.

אנו ממליצים על חמש ערימות:

*אחת לבגדים כהים (נייבי, שחורים, חומים וכדומה).

*אחת לטקסטיל בהיר (בז ‘, אפור בהיר וגוונים אחרים בהירים.

*אחת נפרדת ללבנים (ולבנים בלבד!).

*אחת עם פריטים עדינים (יש לשטוף אותם גם בשקית כביסה).

*אנו ממליצים גם על ערימה נפרדת לבגדים אדומים וורודים, מכיוון שצבעם יכול להשתנות בצורה לא   מחמיאה אם ​​הם נשטפים בצבעים כהים.

*לשמור תמיד את הכביסה המלוכלכת בשקית כביסה אוורירית, המאפשרת לאוויר לזרום, אחרת יש סיכוי שייווצר ריח של טחב.

 

שלב 2: כיצד לבחור את חומר הכביסה הנכון

חשוב לבחור חומרי ניקוי המתאים לבגדיכם. שימוש בחומר ניקוי שלא מתאים לבד יכול למעשה להרוס את הבגדים שלכם – במיוחד אם הם עשויים משי או צמר. זכרו לא לעשות שימשו יתר בחומר הכביסה, שימוש רב מדי לא יהפוך את הבגדים שלך לנקיים יותר.

מינימום, אתם צריכים שלושה סוגים של חומר ניקוי כביסה:

*אחד לצבעים.

*אחד ללבנים.

*אחד לבגדים עדינים.

למעשה, תוכלו להפיק תועלת משימוש בחומר ניקוי כביסה המותאם אישית לסוג הבגדים שאתם מכבסים. חומרי ניקוי שונים מכילים שילובים שונים של אנזימים וחומרים פעילים – החומרים הפעילים הללו הופכים את הבגדים לנקיים ורעננים(לאחר מחקר ארוך).

שלב 3: בחירת תכנית הכביסה הנכונה

שטיפת צמר ומשי

משי וצמר מיוצרים מחלבון מן החי ויש לכבסם עם חומר ניקוי כביסה עדין ללא אנזים. חומר ניקוי רגיל יהרוס את הסיבים, ואחרי פחות משתי שטיפות הבגדים שלכם עשויים להיות מלאים בחורים קטנים. חומר הכביסה העדין שלנו מכיל לנולין שמייבש מחדש את הסיבים בכל סוג של חומר טבעי ומאריך את אורך חייהם. בעת שטיפת צמר, תערובות צמר או בגדי משי, בחרו תמיד בתוכנית הצמר. זוהי תוכנית עדינה עם מחזור סיבוב קצר המתאימה לבגדים עדינים. במידת האפשר, השתמשו בשקית כביסה כדי להגן על הבגדים.

 

כביסה של בגדי ספורט

בגדי הכושר שלך או בגדים פעילים אחרים עשויים בהחלט מתערובת בד  סינתטית כלשהי. יש לשטוף את בגדי הספורט בטמפרטורות נמוכות (מקסימום 30 מעלות צלזיוס), והבעיה היא שזה יכול לגרום לריחות נוספים לבגד, לכן יש לבחור חומר ניקוי כביסה עם ריח, שפותח במטרה לחסל את החיידקים הגורמים לריחות. לבגדים שמריחים ריח חריף (כששכחתם את בגד הכושר שלכם בתיק עד לפגישת האימון הבאה) אנו ממליצים להשרות אותם לפחות שעה במים יחד עם חומר הכביסה מסוגlaundry detergent   Odor Control.

בחרו תוכנית קצרה וסבב מחזור (מקסימום 30 מעלות צלזיוס) כדי לחסוך במים ובאנרגיה. זכרו שבגדי התעמלות לעיתים נדירות מתלכלכים הם יותר מריחים מזיעה. חומר הניקוי לשליטה בריח שלנו מעולה גם לשטיפת טקסטיל: כותנה, מגבות, מצעים וכל הבגדים שעשויים מכותנה.

שטיפת מעילי פוך

אין לשטוף מעילי פוך לעתים קרובות מדי, מכיוון שכביסה תכופה גורמת לפוך לאבד את רכותו. במקום זאת, נהוג לתלות אותו בחוץ ולתת לו ריסוס והתזה עם החומר ניקוי. בחרו חומר ניקוי כביסה עדין. שימוש בחומר ניקוי לא עדין המבוסס על אנזים, ימיס את השמנים הטבעיים של המעיל והמעיל יאבד חלק מיכולות הבידוד שלו.

 

שטפו את כל שאריות חומר הניקוי ביסודיות (אנו ממליצים על מחזור שטיפה נוסף) וייבשו במייבש, מבפנים החוצה, בטמפרטורה נמוכה. הוסיפו שלושה כדורי טניס נקיים או יותר למייבש הכביסה ותנו לתוכנית לרוץ עד שהמעיל שלכם התייבש לחלוטין. השהו ונערו את הז’קט מדי פעם, הפוך יתפזר באופן אחיד בכל הבגד. המעיל מוכן ללבישה – כשהוא יבש לחלוטין ומריח טוב.

 

כביסה בגדי כותנה ויומיום

בגדי כותנה יכולים לעמוד בטמפרטורות גבוהות יותר. עם זאת, הצבעים ידהו אם תשטפו את הבגדים כל הזמן ב 60 מעלות צלזיוס, לכן הפכו את ה 30-40 מעלות לאופציה הסטנדרטית שלכם לטקסטיל צבעוני. לעתים קרובות ניתן לכבס בגדי כותנה לבנים ב- 100% מעלות צלזיוס וכותנה ב 60 מעלות צלזיוס, זה למעשה ימנע מהם להיות אפרפר. בחרו את חומר הכביסה הכהה שלנו עבור בגדים שחורים, כהים או חומים. חומר הכביסה הצבעונית שלנו מתאים לכל טקסטיל צבעוני. אם תרצו שהלבנים שלכם יישארו לבנים לאורך זמן, עליכם לשטוף אותם בחומר ניקוי כביסה לבן.

 

שטיפה ביד

שטיפת מכונה היא תהליך טיפולי קשה לבגד, לא רק העובדה שבגדים ספוגים במים ובהמשך מיובשים משפיעים על מראה הבגדים. התנועות הסיבוביות המהירות של מכונת הכביסה יוצרות מניפולציות ושינויים בסיבים, בתפרים וכד’ העלולים לגרום לנזק. בשטיפה ביד, יש לכם שליטה מוחלטת על הפריטים שנשטפים ותוכלו להתאים את השיטה שלך לפי קצב הידיים. לדוגמא, כאשר מסירים כתמים, ניתן להתמקד בכתמים ואין צורך לכבס את שאר הבגד.

שימו לב שכל הפריטים שאתם מגדירים באופן אישי כפריטים עדינים (בגדים היקרים לכם) יחזיקו מעמד זמן רב יותר אם ישטפו ביד. עם זאת, הדרך הקלה ביותר להגדיר אם יש לשטוף ידנית או לא תמצאו על תווית הטיפול. פריטי אופנה עילית רחיצים בדרך כלל כמשי עדין, צמר, קשמיר וצמר מרינו (במיוחד סריגים משובחים) המתאימים לשטיפה ידנית.

כיצד לבחור את הטמפרטורה הנכונה

הכלל הוא לשטוף תמיד במים קרים ככל האפשר. חומר כביסה מודרני מכיל תערובת של אנזימים וחומרים פעילי שטח אשר ינקו את הכביסה שלכם גם ב 30 מעלות צלזיוס.

 

30 מעלות צלזיוס: לכל הבגדים והבדים שאינם מלוכלכים בכבדות, בגדי ספורט, בגדים עשויים תערובות סינתטיות וכל הפריטים העדינים. הפכו זאת לאופציה הרגילה שלכם.

 

40 מעלות צלזיוס: בגדים מוכתמים מאוד עשויים מכותנה.

 

60 מעלות צלזיוס: מגבות מטבח, מצעים, סדינים לבנים ומגבות.

 

אלו הן רק הנחיות כלליות. עיינו תמיד בתווית הבגד כדי ללמוד את ההוראות הספציפיות לבגדים שאתם מכבסים.

 

טכניקות לייבוש הכביסה

ישנן דרכים רבות לייבוש הכביסה שלכם. אלה השיטות הנפוצות ביותר:

 

אוויר יבש

רוב הבגדים יחזיקו מעמד זמן רב יותר וישמרו על צורתם אם תיתנו להם להתייבש באטיות על מתלה ייבוש או על קולב. דאגו ליישר מכפלות וקמטוטים עד כמה שניתן, הדבר יחסוך לכם זמן למועד בו תרצו לגהץ את הבגדים היבשים.

 

מייבש כביסה

ייבוש כביסה אינו רק רע מבחינת צריכת האנרגיה. מייבש הכביסה גם יכווץ את בגדיכם וישמיד את הסיבים. הפעם היחידה בה יש צורך בייבוש כביסה היא כאשר אתה מייבש מעילים, כריות או שמיכות. זה נוח גם לייבש מצעים ומגבות – גודלם הופך את הייבוש  ליותר פרקטי – והמייבש יהפוך את המגבות שלכם לרכות יותר, וזה בעצם די נחמד. אך שימו לב, כל מה שתייבשו במייבש יתיישן בטרם עת. ואם כבר אתם מייבשים במייבש הכביסה – אנא השתמשו בכדורי מייבש הכביסה של סטימרי כדי לקצר את זמן הייבוש.

 

לייבש בצורה שטוחה

עצה נפוצה היא לייבש תמיד את הסריגים שלך בשכבה שטוחה. עם זאת, אם אתה יכול לייבש את בגדי הצמר שלך לאחר הכביסה – במכונה בתכנית צמר עדינה או ביד – אנו ממליצים על ייבוש במחזור קצר של 800 סל”ד. מחזור הסיבוב יסיר את כל עודפי המים ותוכלו לייבש את הסריגים בבטחה מבלי לאבד את צורתם. אפשרי גם לייבש את בגדי הצמר שלכם על מגבת או על משטח שטוח או על גבי מתלה ייבוש. אם אתם מייבשים אותם על מתלה ייבוש להשתמש במגבת כבסיס, זה מונע קמטים. אל תשכחו להפוך את הבגד מדי פעם.

אתר זה משתמש בcookies. על ידי שימוש באתר שלנו, אתה מסכים למדיניות הפרטיות שלנו ולשימוש בcookies במכשיר שלך לצורך הערכת השימוש שלך. לסגור את גוש העוגיות